Menu
Your Cart

GlutaTech Glutamine 350 Gr 50 Servis Şeftali Aromalı

5 Gr
GLUTAMİN
500 Mg
KALSİYUM
5 Mg
B6 VİTAMİN
C VİT
ÇİNKO
50
SERVİS
GlutaTech Glutamine 350 Gr 50 Servis Şeftali Aromalı

GlutaTech Glutamine 350 Gr 50 Servis Şeftali Aromalı
Marka
Powertech
Ürün Kodu
8682897683225
T.E.T.T.
2024
Kredi Kartı
299,00TL
Havale (%0 İndirim!)

Mevcut Seçenekler:


Glutamin Nedir?

Glutamin iskelet kası başta olmak üzere vücutta en fazla bulunan amino asittir. Amino asitler vücutta birçok rol oynayan moleküllerdir ve proteinlerin yapı taşını oluştururlar.

Glutaminin de diğer birçok amino asit gibi L-glutamin ve D-glutamin olmak üzere iki farklı formu bulunur. Bu formlar hemen hemen aynı olsalar da, moleküle+r yapıda ufak farkları vardır. Gıdalarda ve besin takviyelerinde bulunan form L-glutamindir. L-glutamin vücutta protein oluşumu ve diğer işlevler için kullanılırken, D-glutamin canlı organizmalarda nispeten önemsiz bir role sahiptir. Ek olarak her ne kadar vücutta fazlaca bulunsa da, dışarıdan glutamin alınması gereken zamanlar vardır. Örneğin yaralanma veya hastalık gibi belirli koşullar altında dışarıdan alınması gerekebilmektedir.

Dolayısıyla glutamin, “şartlı veya yarı esansiyel amino asit” olarak kabul edilmektedir. Diğer fonksiyonlarının yanı sıra, glutaminin bağışıklık sistemi, bağırsak sağlığı ve anabolik süreçlerde rol oynadığı düşünülmektedir.

Glutaminin Vücut Geliştirme ve Egzersizdeki Rolü

Etkili bir ağırlık çalışması vücudun bağışıklık sistemini düşürür, laktik asit ve amonyum seviyesini yükseltir. Egzersizin ortalama beşinci dakikasından itibaren vücut glutamini ve katabolik (parçalama) hormonları serbest bırakmaya başlar.

Bu durum egzersizin sonunda dahi devam eder ve kaslar glutamin boşaltmaya devam eder. Dolayısıyla ne kadar ağır çalışırsanız o kadar fazla glutamine eksikliği çekersiniz.

Aşırı spor (overtraining) durumuna ulaşırsanız ve  kas kaybı yaşarsınız.

Takviye olarak kullanımı spordan sonraki 2 saat içerisindedir. Sporun bitiminde alınacak olan whey proteininin çok daha iyi sentezlenmesini sağlayacaktır.

POWERTECH GluTech Nedir?

Powertech Glutech spor sonrası eksilen glutamin seviyelerinizi hızla doldurarak kas yıkımınızı engeller ve içeriğinde bulunan magnezyum, c vitamini ve çinko yardımıyla protein sentezinizi arttırarak kas kazanım hızınızı arttırır.Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi

Benzer Ürünler

Çok Satanlar

Yeni Gelenler

En Çok Görüntülenler

Bu uyarıyı kapatarak çerez politikalarımızı Gizlilik Sözleşmemiz gereğince kabul etmiş olursunuz.