Menu
Your Cart

BcaaTech Bcaa 4:1:1 500 Gr 50 Servis Ananas Aromalı

1 Gr
VALİN
1 Gr
İZOLÖSİN
3 Gr
GLUTAMİN
4 Gr
LÖSİN
6 Gr
BCAA
BcaaTech Bcaa 4:1:1 500 Gr 50 Servis Ananas Aromalı

BcaaTech Bcaa 4:1:1 500 Gr 50 Servis Ananas Aromalı
Marka
Powertech
Ürün Kodu
8682897683379
T.E.T.T.
2024
Kredi Kartı
499,00TL
Havale (%0 İndirim!)

Mevcut Seçenekler:


BCAA Nedir ve Ne İşe Yarar?

Branch Chain Amino Acid (BCAA) en yaygın kullanılan protein türlerin biridir. Özellikle kas kayıplarını ve yeni kas hücrelerinin sentezlenmesini sağlamaktadır.

BCAA'nın içeriğinde bulunan lösin, valin ve izolösin adı verilen üç değişik türde aminoasit bulunmaktadır. Vücudun protein ihtiyacını karşılamakta etkili olan BCAA sporcuların en gerekli ek takviyelerinden birisidir.

Vücut genel olarak bu aminoasitleri üretmediği için sporcu diyetlerinde bu aminoasitlerin dışarıdan alınması gerekmektedir. Sporcunun BCAA kullanımının ardından kas gelişimi ile fiziksel performansı konusunda önemli farklar ortaya çıkar.

 Powertech BcaaTech Bcaa 4:1:1
4 Farklı Aroma Seçeneğiyle

Powertech BCAATECH porsiyon başına yüksek miktarda BCAA içeriği ile 1 porsiyonda 6gr BCAA içermektedir.

Powertech BCAA, dallanmış zincirli amino asitlerin 4:1:1 oranlı kombinasyonudur.

Ürün yoğun antrenman temposunda yenilenme ihtiyacını karşılamak için Glutamin ile desteklenmiştir. Optimal oranda Glutamin içerir, B6 vitamini ile zenginleştirilmiştir.

Glutamin spor dünyasındaki en popüler takviyelerden biridir. “Recovery” yani vücudun toparlanmasında kilit rol üstlenir.

Vücudunuzdaki amino asit havuzunun %60’ını oluşturan, yıpranmış kasların tamiri ve yeni kas inşası için en çok ihtiyaç duyulan amino asittir.

Yoğun antrenmanlar sonrasında vücudun kendini yenilenmesinde büyük rol oynar. Bu sayede bir sonraki antrenmana da en az önceki kadar şiddetli girmenize yardımcı

olur.

BCAA veya diğer adıyla dallı zincir amino asitler (Lösin, Valin ve İzolösin) vücudumuzun kendi başına üretemediği ve mutlaka beslenme yoluyla vücudumuza temin etmemiz gereken 9 esansiye amino asitlerden en önemli 3 tanesidir. Bu amino asitler protein sentezini başlatan, büyümeyi teşvik eden ve kaslarınızın parçalanmasını önleyen en önemli amino asitlerdir.

Araştırmalar BCAA  takviyesi alan kişilerde kas tamirinin hızlandığı ve yeni kas oluşumunun arttığını göstermektedir.

Yoğun antrenman sonrası kaslarda sertleşme ve ağrı görülür, BCAA kullanımının kas yorgunluğu ve ağrısını azalttığı belirlenmiştir.

BCAA’lar diğer amino asitlerden farklı olarak karaciğer

yerine kaslarda metabolize olur. Bu sayede hem hızlı etki

ederler hem de antrenmanda ciddi oranda enerji artışı

sağlarlar.

Bcaa’nın anabolik özellikleri olduğu gibi antikatabolik özellikleri de vardır, antrenman öncesi ve sonrası BCAA alımı kas yıkımını engeller.Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi

Benzer Ürünler

Çok Satanlar

Yeni Gelenler

En Çok Görüntülenler

Bu uyarıyı kapatarak çerez politikalarımızı Gizlilik Sözleşmemiz gereğince kabul etmiş olursunuz.